Paweł Dobrowolski Paweł Dobrowolski
2078
BLOG

Prawo obrony własności

Paweł Dobrowolski Paweł Dobrowolski Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 116

Wrzucanie petard do jadłodajni jest atakiem na własność. A właściciel ma prawo bronić własności. Dla siebie i ładu społecznego. Jeśli dziś pozwolimy wrzucać petardy do kebabów, to jutro wrzucający będzie je wrzucał do „białej” piekarni bo nie lubi jej właściciela, a pojutrze zbierał haracze od właścicieli wszystkich sklepów i punktów usługowych w okolicy, bo mu się należy. Brak reakcji na atak prowadzi do eskalacji ataków.

Bronić należy się skutecznie. Nie przesadnie proporcjonalnie, jak chcą polscy prawnicy, a właśnie skutecznie. Gdy kobietę w ciemnej ulicy napadnie trzech osiłków posiadających „tylko” gołe ręce, to adekwatne jest strzelanie, nie w powietrze jak chcą polskie prawo i prawnicy, a w napastnika.

Co zaś do Ełku. Za daleko zaszło? To może tak: gdy otumanieni wybuchem i błyskiem, posiadający obniżoną zdolność widzenia i słyszenia, bo oślepieni i ogłuszeni, właściciele kebaba przerażeni i wzburzeni gwałtowną napaścią, stanęli naprzeciwko agresywnego, bo uzbrojonego co najmniej w środki pirotechniczne napastnika, mieli prawo bronić swojej własności i siebie.

Nie tylko dla siebie i kebaba. A dla nas. Żeby nikt białym staruszkom torebek nie wyrwał na ulicy. Kolorowym staruszkom zresztą też. Żeby po prostu każda własność była bezpieczna.

Natomiast tłum, który demoluje własność białego Polaka wynajmującego pomieszczenia na kebab obcokrajowcom należy przykładnie spałować, a niszczących własność zamknąć na adekwatne wyroki. Nie dlatego, że lokal należy do białego Polaka, a dla tego, że niszczą cudzą własność.

Czterem pracownikom kebaba, życzę uniewinnienia lub co najwyżej wyroku w zawieszeniu.

W latach 1989-91 pracował z profesorem Sachsem. Absolwent Harvardu. Od 1995 zajmuje się doradztwem gospodarczym - pomaga zarządom i właścicielom spółek w podejmowaniu strategicznych decyzji. W tym czasie brał udział w ponad pięćdziesięciu transakcjach kupna i sprzedaży spółek, z czego około dwudziestu doszło do skutku na łączną sumę ponad 1 miliarda euro. Ekspert Instytut Sobieskiego oraz Warsaw Enterprise Institute. Autor koncepcji wprowadzenia do polskiego porządku prawnego Publicznego Wysłuchania. Pomiędzy rokiem 2011-2013 prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju, gdzie 10-krotnie zwiększył liczbę współpracowników oraz po raz pierwszy w historii FOR doprowadził do wzrostu środków pozyskiwanych od darczyńców. Opublikował raport szacujący dług publiczny Polski na powyżej 200% PKB, książkę pt. „Podstawy Analizy Finansów Firm” wydaną nakładem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz kilkadziesiąt raportów i artykułów o ekonomii politycznej reform. Członek zespołu ministra sprawiedliwości ds. nowelizacji prawa upadłościowego. Strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo